Skip to main content

Czyszczenie wyrobów z wikliny może być łatwe i skuteczne, zwłaszcza gdy korzystamy z domowych sposobów. Jeśli poszukujesz skutecznego i przyjaznego dla środowiska rozwiązania, to ten artykuł jest dla Ciebie. Dziś przedstawimy domowy sposób na czyszczenie wikliny, który przywróci im blask i świeżość. Przekonaj się, jak proste i efektywne może być dbanie o wyroby z wikliny we własnym domu.

Wyroby z wikliny mogą nam służyć przez wiele lat, jeśli o nie odpowiednio zadbamy. Podobnie jak meble oraz produkty z każdego innego tworzywa, z biegiem czasu mogą się brudzić i wymagać dokładnego czyszczenia. Warto wiedzieć, że istnieje domowy sposób na czyszczenie wikliny, który odmieni wygląd produktów z wikliny. Przedstawiamy kilka prostych kroków jak skorzystać z naturalnych środków czyszczących i skutecznie czyścić wyroby z wikliny.

Krok pierwszy: Usuwanie kurzu

Przed przystąpieniem do pracy, przeczyść swój produkt z kurzu oraz pyłków za pomocą zmiotki lub suchej szmatki.

Krok drugi: Przygotowanie

Przygotuj odpowiedniej wielkości naczynie wypełnione wodą z dodatkiem kwasu szczawiowego lub cytrynowego (proporcje zgodnie z instrukcją producenta – jednak im mocniejszy roztwór tym łatwiejsze czyszczenie). Zalecamy, aby użyć rękawiczek.

Krok trzeci: Namoczenie

Namocz swój produkt wikliny w naczyniu i pozostaw na Ok. 2-3 minuty. Jeśli produkt będzie wypływał na powierzchnię możesz położyć na niego coś cięższego. Jeśli nie masz tak dużego naczynia, możesz każdą cześć moczyć i czyścić osobno.

Krok czwarty: Czyszczenie

Wyciąg swój produkt z naczynia i za pomocą szczotki z twardą końcówką czyść dokładnie każdy element wikliny. Jeśli Twój produkt nie wyczyścił się w całości możesz ponownie go namoczyć przez chwilę, a następnie powtórzyć czyszczenie.

Krok piąty: Suszenie

Po czyszczeniu produktu z wikliny, ważne jest dokładne wysuszenie. Pozostaw go na płaskiej powierzchni w dobrze wentylowanym miejscu. Unikaj wystawiania go na bezpośrednie działanie słońca lub silnego źródła ciepła.

Po wysuszeniu od razu zobaczysz różnicę w zmianie koloru, zyskując produkt, który wygląda jak nowy. Pamiętaj, że każdy produkt z wikliny może wymagać nieco innej metody czyszczenia. Powyższe wskazówki dotyczą naturalnego produktu z wikliny, który nie był wcześniej impregnowany ani malowany.

Konserwacja

Aby wyroby z wikliny zachowały swój naturalny wygląd i były bardziej odporne na warunki atmosferyczne, warto systematycznie je konserwować. W tym celu można użyć preparatu do drewna i zgodnie z instrukcją producenta zaimpregnować produkt. To zdecydowanie może przedłużyć żywotność wikliny.

Wyroby z wikliny są popularnymi elementami dekoracyjnymi, które dodają uroku i naturalnego piękna do naszych domów oraz ogrodów. Jednak z czasem mogą się brudzić i tracić swój urok. Dlatego ważne jest odpowiednie czyszczenie, aby zachować ich piękno i trwałość. Pamiętaj, aby systematycznie czyścić swój produkt wikliny z zabrudzeń oraz kurzu, a powyższe czynności stosować, gdy Twój produkt znacznie zmieni kolor lub będzie mocno przybrudzony. Znasz już domowy sposób na czyszczenie wikliny i przestrzegając tych wskazówek, będziesz mógł cieszyć się czystymi i pięknymi wyrobami z wikliny przez długie lata.

Sprawdź nasze modne i stylowe wyroby z wikliny, które zostały ręcznie wykonane w Polsce: KLIK.

Polska Wiklina
Polska Wiklina
102 opinii Google
Kamila
Kamila
2024-01-31
Zamówiłam krzesło REGAN PAS. Jestem bardzo zadowolona! Produkt wygląda tak jak na zdjęciu na stronie, a dostawa przebiegła bardzo szybko i sprawnie, dostałam swoje krzesło w 4 dni od złożenia zamówienia. Nie mam żadnych zastrzeżeń i polecam każdemu zrobić zakup na Polskiej Wiklinie <3
Monika Sierzega
Monika Sierzega
2024-01-31
Wyjątkowo profesjonalna i miła obsługa
Anna Pieron
Anna Pieron
2024-01-31
Koszyki i doniczki, ktore zamówiłam wyglądają świetnie. Jakość i styl - powyzej oczekiwań. No i produkt polski, co było dla mnie właściwie pierwszą motywacją. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na zakup. Pozdrawiam, Anna
Jarek Buczek
Jarek Buczek
2024-01-31
Piękne i wysokiej jakości produkty! Doskonale wpisują się we wnętrza w stylu Boho oraz cottagecore. Szeroki asortyment pozwala na dobór idealnych dodatków nie tylko do pokoju dziecięcego czy salonu ale również na taras i do ogrodu. Znajoma fotograf zamówiła kilka produktów do stylizowanych sesji zdjęciowych! Żona jest niezmiernie zadowolona i już szykuje się do kolejnych zakupów. Świetny kontakt i szybka dostawa, serdecznie polecamy????
Sylwia L
Sylwia L
2024-01-30
Kupiłam kosz wiklinowy bagażowy - przepięknie i starannie wykonany, ekspresowa wysyłka. Obdarowana osoba zachwycona!
Andrzej Buchta
Andrzej Buchta
2024-01-29
Produkt zgodny z opisem bardzo dobrze i starannie wykonany.
Natalia Wojtowicz
Natalia Wojtowicz
2024-01-26
Wyjątkowe produkty na lata ????
Call Now Button