Koszyk

Fotel bujany, zwany również fotelem na biegunach lub bujakiem, przeżywa teraz swoje odrodzenie. Niegdyś kojarzony  głównie z fotelem do wypoczynku dla seniora, dziś jest nieodłącznym elementem w salonie,  przy kominku i w nowoczesnych oraz skandynawskich wnętrzach. Dodatkowo, ten wykonany z wikliny, ze względu na swój naturalny charakter, zdaje egzamin również jako mebel w ogrodzie i na tarasie. Co więcej, dziś jest też niezwykle pożądany przez mamy, bowiem kołysanie do przodu i tyłu nie tylko relaksuje, ale sprawdza się do usypiania małego dziecka.

Fotel bujany – jak to się zaczęło ?

Fotel bujany sięga swych początków już w starożytności i średniowieczu. Wówczas wtedy fotel na płozach przypominał bardziej kołyskę. Jednak za pioniera foteli bujanych uważa się Benjamina Franklin’a, który był jednym z założycieli Stanów Zjednoczonych, i którego podobiznę znajdziemy na banknocie 100-dolarowym. Franklin wpadł na pomysł, aby do drewnianego krzesła ze szczebelkami typu windsor, dodać płozy. Tym sposobem stał się twórcą klasycznego i zdecydowanie ponadczasowego fotela bujanego, który do dziś znajduje swoje miejsce na werandzie albo ganku w wielu amerykańskich domach.

Fotel bujany dziś

Przenieśmy się teraz do naszego kraju. Nie da się ukryć, że najbardziej popularny jest fotel bujany z wikliny, który notabene już dawno pożegnał się z nalepką fotela dla seniora. Bujak wiklinowy, bo tak też jest nazywany, obecnie jest coraz chętniej wykorzystywany zarówno we wnętrzach rustykalnych, nowoczesnych, jak i minimalistycznych. Fotel bujany z naturalnego materiału, jakim jest wiklina, doskonale sprowadza się także na tarasie, balkonie, ganku i w ogrodzie. Jest więc uniwersalny. Warto pamiętać, aby przed umieszczeniem fotela wiklinowego na zewnątrz, należy zabezpieczyć go przed działaniem wody.

Fotel bujany – rodzaje

Fotel bujany wiklinowy charakteryzuje się tym, że pasuje do wielu wnętrz. W zależności od stylu może być wykonany z grubszego materiału, może posiadać rzadsze i gęstsze sploty oraz występować w różnych kolorach. Aby podnieść komfort i wygodę użytkowania, fotel dostępny jest w wersji z wyprofilowaną poduszką w wielu odcieniach kolorystycznych. Ostrzegamy jednak, że im wyższy komfort, tym bujanie na fotelu na biegunach działa jeszcze bardziej relaksująco i …… usypiająco.

Fotel bujany wiklinowy jest marzeniem wielu osób urządzających własne wnętrza i zdecydowanie nie można powiedzieć, że jest to staromodny mebel dla seniora.  W sprzedaży internetowej oraz sklepach stacjonarnych dostępne są różnorodne modele, które sprawdzą się również w nowoczesnych wnętrzach. Sprawdź >> 

 

Call Now Button