Skip to main content

Sezon na grzyby w pełni. Wiele osób skupia się na kurtce, nakryciu głowy i wyborze nożyka. Jednak równie ważny jak ubiór i narzędzie  jest kosz wiklinowy na uzbierane grzyby.  Dlaczego kosz wiklinowy, a nie reklamówka lub pojemnik plastikowy ? 

KOSZ WIKLINOWY NAJLEPSZY NA GRZYBY

Kosze wiklinowe są idealne na grzyby ponieważ są przewiewne, i dzięki swej konstrukcji oraz „szczelinom”  przepuszczają powietrze oraz wodę, unikając osadzania się jej na dnie. Jest to o tyle ważne, ponieważ podczas zbierania grzybów, soki z nich wypuszczane rozsiewają zarodniki, które przez luźne sploty wikliny przedostają się na ściółkę z zebranych już grzybów.  A to z kolei przyczynia się do większej ilości grzybów w przyszłym sezonie.

JAK DBAĆ O KOSZ WIKLINOWY ?

Po powrocie do domu, i wyjęciu  z kosza wszystkich grzybów, należy pamiętać o tym, aby kosz wyczyścić. W tym celu, wstrząsamy koszem i usuwamy trawę, piasek, resztki mchu, liście, a także zagubione pajączki czy inne owady. Jeśli zdarzy się, że Twój kosz wiklinowy jest mocniej przybrudzony,  przetrzyj kosz wilgotną szmatką  lub po prostu umyj wodą z dodatkiem sody oczyszczonej, octu, kwasku cytrynowego lub soku z cytryny, który zapobiega matowieniu lub po prostu wodą z szarym mydłem, po czym dokładnie wypłucz i pamiętaj, aby go osuszyć, najlepiej w  przewiewnym miejscu, ponieważ wilgotny kosz z naturalnej wikliny może stać się przyjacielem pleśni. Dobrym sposobem na usunięcie zabrudzeń jest też woda utleniona.  Aby przedłużyć żywotność kosza wiklinowego i ochronić przed zabrudzeniami warto zabezpieczyć kosz impregnatem do drewna.

Grzybobranie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest to doskonały sposób na aktywny wypoczynek jesienią, a także sposób na prawdziwe odprężenie. Nic tak nie relaksuje, jak obcowanie z naturą. Pamiętaj więc, aby nie zakłócać naturalnej przestrzeni lasów plastikowymi pojemnikami czy pudełkami i postaw na naturalny kosz wiklinowy.

Polska Wiklina
Polska Wiklina
102 opinii Google
Kamila
Kamila
2024-01-31
Zamówiłam krzesło REGAN PAS. Jestem bardzo zadowolona! Produkt wygląda tak jak na zdjęciu na stronie, a dostawa przebiegła bardzo szybko i sprawnie, dostałam swoje krzesło w 4 dni od złożenia zamówienia. Nie mam żadnych zastrzeżeń i polecam każdemu zrobić zakup na Polskiej Wiklinie <3
Monika Sierzega
Monika Sierzega
2024-01-31
Wyjątkowo profesjonalna i miła obsługa
Anna Pieron
Anna Pieron
2024-01-31
Koszyki i doniczki, ktore zamówiłam wyglądają świetnie. Jakość i styl - powyzej oczekiwań. No i produkt polski, co było dla mnie właściwie pierwszą motywacją. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na zakup. Pozdrawiam, Anna
Jarek Buczek
Jarek Buczek
2024-01-31
Piękne i wysokiej jakości produkty! Doskonale wpisują się we wnętrza w stylu Boho oraz cottagecore. Szeroki asortyment pozwala na dobór idealnych dodatków nie tylko do pokoju dziecięcego czy salonu ale również na taras i do ogrodu. Znajoma fotograf zamówiła kilka produktów do stylizowanych sesji zdjęciowych! Żona jest niezmiernie zadowolona i już szykuje się do kolejnych zakupów. Świetny kontakt i szybka dostawa, serdecznie polecamy????
Sylwia L
Sylwia L
2024-01-30
Kupiłam kosz wiklinowy bagażowy - przepięknie i starannie wykonany, ekspresowa wysyłka. Obdarowana osoba zachwycona!
Andrzej Buchta
Andrzej Buchta
2024-01-29
Produkt zgodny z opisem bardzo dobrze i starannie wykonany.
Natalia Wojtowicz
Natalia Wojtowicz
2024-01-26
Wyjątkowe produkty na lata ????
Call Now Button