Koszyk

Wielki wiklinowy ołtarz, którego jesteśmy współtwórcami trafi do Ogólnopolskiego Hospicjum dla Głuchoniemych, który powstanie w Rudniku nad Sanem.

Do produkcji ołtarza użyto najwyższej jakości polską wiklinę, o różnym rozmiarze i grubości, aby uzyskać nietuzinkowy wygląd,  zachowując jednocześnie najnowsze standardy i tradycyjne techniki wyplotu. Obicie ołtarza wykonano z grubszej wikliny, brzegi zostały wykończone wiklinowym splotem, zwanym inaczej warkoczem, a blat pokryty został wiklinową taśmą.

Jako region słynący z wyrobów z wikliny,  możemy pochwalić się niejednym arcydziełem wiklinowym, jednak ten ołtarz jest wyjątkowy, bo będzie służył osobom chorym i potrzebującym wsparcia.

Głównym twórcą oraz inicjatorem Ośrodka jest Ksiądz Czesław Wala, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie, pochodzący właśnie z Rudnika nad Sanem.

Ksiądz Czesław Wala przyznaje, że osoby głuchonieme są bardzo bliskie jego sercu. Bowiem przez wiele lat swojego kapłaństwa służył ludziom z tą chorobą, posługując się językiem migowym i okazując im pełne zrozumienie i wsparcie. Otrzymał w zamian coś więcej – wdzięczność i przyjaźń.

„Głuchoniemi mają ten dar, że umieją przekazywać swoją wdzięczność. Nie słowami, ale wielkim bogactwem duchowym. To bogactwo duchowe rodzi przyjaźń i więź. Obdarowanie taką nadzwyczajną przyjaźnią bardzo mnie mobilizuje.”

Mimo, że ks. Czesław jest już na emeryturze, nie rezygnuje ze swoje posługi, okazując pełne zaangażowanie pomocy potrzebującym. Obecnie mieszka w Rudniku nad Sanem, gdzie wrócił po ponad 50 latach, a miejsce, w którym powstanie Ośrodek, to ojcowizna ks. Czesława.
Call Now Button