Skip to main content

Każdy z nas chce mieć ogród, który będzie podkreślał styl i estetykę naszego domu, a także będzie miejscem, w którym będziemy czuć się dobrze. Płotki wiklinowe są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz nadać swojemu trawnikowi elegancki wygląd i jednocześnie wyznaczyć jego granice. Bez względu na to, czy jest to ogród mały, czy duży, warto zadbać o jego wygląd, aby stał się wizytówką, a nie powodem do narzekania. Mogą nam w tym pomóc płotki wiklinowe, które rozdzielą poszczególne elementy ogrodu i stworzą harmonijną przestrzeń. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć wykorzystanie wiklinowych płotków w swoim ogrodzie.

Obrzeże trawnika

Płotki wiklinowe to nie tylko piękne i naturalne rozwiązanie do wydzielenia trawnika, ale również bardzo funkcjonalne. Pozwalają na precyzyjne określenie granicy trawnika, aby jego korzenie nie przerastały zaprojektowanych rabat. Znacznie ułatwia to jego pielęgnację oraz utrzymanie czystości w ogrodzie.

Dzięki płotkom wiklinowym możemy stworzyć ścieżkę do domu obsypując ją kamykami. Płotek wiklinowy nada ścieżce charakteru i zabezpieczy kamienie przed usypywaniem się na idealnie ścięty trawnik.

Obrzeże oczek wodnych i krzewów

Płotki wiklinowe można użyć również do tworzenia aranżacji oczka wodnego czy  fantazyjnie ozdobić nasze krzewy. W przypadku wyboru płotków wiklinowych jako obrzeża, warto upewnić się, że są one zainstalowane na odpowiedniej wysokości, aby skutecznie chronić rośliny i zapobiegać przypadkowemu wpadnięciu do wody. Warto również zwrócić uwagę na to, czy płotki są mocno przymocowane i czy nie ma żadnych luzów, przez które rośliny lub zwierzęta mogłyby się przedostać.

Oddzielenie strefy do zabaw

Osoby posiadające dzieci mogą oddzielić palisadą wiklinową strefę gdzie można się bawić. Wyobraźmy sobie bawiące się smyki w ogrodzie, które pochłonięte zabawą nie zwracają uwagi, gdzie wchodzą. Mama, sadząc piękne kwiaty może je zabezpieczyć płotkiem wiklinowym, dzięki czemu widać estetycznie wydzieloną strefę.

Jednym z największych zalet płotków wiklinowych jako oddzielenia miejsca do zabaw jest to, że zapewniają one naturalną barierę, która oprócz oddzielenia stref, tworzy również przytulną i przyjemną przestrzeń. Płotki wiklinowe bardzo dobrze prezentują się w ogrodzie, co sprawia, że strefa do zabaw wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Miejsce na warzywny ogródek

Płotki wiklinowe są idealne również aby stworzyć piękny warzywny ogródek. Komponując płotek wiklinowy ze ścieżką z płyt lub obsypany kamykami tworzymy piękny zaczarowany ogród warzywny. Dodatkowo, płotki wiklinowe są bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy wiatr. Aby wykorzystać płotki wiklinowe jako barierę dla warzywnika, należy najpierw wyznaczyć granice obszaru, który chcemy ogrodzić. Następnie należy zakupić odpowiednią ilość płotków wiklinowych i ułożyć je wzdłuż wyznaczonej granicy. Płotki można łączyć ze sobą, tworząc ciągłą linię lub stworzyć prostokątny lub kwadratowy ogródek warzywny.

MONTAŻ PŁOTÓW WIKLINOWYCH

Możesz zrobić to samodzielnie. Montaż płotków wiklinowych jest łatwy i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Płotki wiklinowe są łatwe do zamontowania i nie wymagają specjalistycznego sprzętu ani umiejętności. Wystarczy wbić w ziemię kołki, na których wykonywane są płotki. Instrukcję montażu przedstawiamy w poniższym filmie.

Podsumowując, płotki wiklinowe są pięknym i praktycznym rozwiązaniem dla każdego ogrodu. Ich naturalny wygląd oraz wytrzymałość sprawiają, że są one idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie prostotę i ekologię. A Ty wiesz już jaki stworzysz kącik w swoim ogrodzie?

Polska Wiklina
Polska Wiklina
102 opinii Google
Kamila
Kamila
2024-01-31
Zamówiłam krzesło REGAN PAS. Jestem bardzo zadowolona! Produkt wygląda tak jak na zdjęciu na stronie, a dostawa przebiegła bardzo szybko i sprawnie, dostałam swoje krzesło w 4 dni od złożenia zamówienia. Nie mam żadnych zastrzeżeń i polecam każdemu zrobić zakup na Polskiej Wiklinie <3
Monika Sierzega
Monika Sierzega
2024-01-31
Wyjątkowo profesjonalna i miła obsługa
Anna Pieron
Anna Pieron
2024-01-31
Koszyki i doniczki, ktore zamówiłam wyglądają świetnie. Jakość i styl - powyzej oczekiwań. No i produkt polski, co było dla mnie właściwie pierwszą motywacją. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na zakup. Pozdrawiam, Anna
Jarek Buczek
Jarek Buczek
2024-01-31
Piękne i wysokiej jakości produkty! Doskonale wpisują się we wnętrza w stylu Boho oraz cottagecore. Szeroki asortyment pozwala na dobór idealnych dodatków nie tylko do pokoju dziecięcego czy salonu ale również na taras i do ogrodu. Znajoma fotograf zamówiła kilka produktów do stylizowanych sesji zdjęciowych! Żona jest niezmiernie zadowolona i już szykuje się do kolejnych zakupów. Świetny kontakt i szybka dostawa, serdecznie polecamy????
Sylwia L
Sylwia L
2024-01-30
Kupiłam kosz wiklinowy bagażowy - przepięknie i starannie wykonany, ekspresowa wysyłka. Obdarowana osoba zachwycona!
Andrzej Buchta
Andrzej Buchta
2024-01-29
Produkt zgodny z opisem bardzo dobrze i starannie wykonany.
Natalia Wojtowicz
Natalia Wojtowicz
2024-01-26
Wyjątkowe produkty na lata ????
Call Now Button