Koszyk

Każdy ogród wymaga tego, by zachować w nim naturalny charakter, który pozwoli się wyciszyć i zrelaksować. Niezakłóconą sztucznymi elementami przestrzeń mogą zagwarantować produkowane przez na meble wiklinowe oraz płotki, rabatówki i maty wiklinowe, pełniące funkcję ogrodzenia, a także kosze i koszyczki służące jako doniczki na kwiaty. Wiklina w ogrodzie ma wiele zastosowań i dziś pokażemy Wam jak stworzyć idealny kącik w ogrodzie i ……. wszystko to w zgodzie z naturą.

 

MEBLE DO OGRODU

Wiklina, jako surowiec naturalny i ekologiczny, doskonale komponuje się w każdym ogrodzie. Najczęściej wykorzystywana jest w postaci mebli na taras, które dzięki swej naturalnej barwie i niezwykle lekkiej konstrukcji świetnie komponują się z zielenią roślin i architekturą ogrodową. Ich ogromną zaletą jest to, że są bardzo lekkie, co ułatwia ich przenoszenie w dowolne miejsca w ogrodzie. Należy pamiętać, że o stoły, fotele i sofy wiklinowe należy dbać, czyścić je i chronić przed promieniami słońca oraz deszczem. Gwarantujemy, że się odwdzięczą Wam się i będą służyć przez długie lata.

MATY WIKLINOWE

Ogród czy balkon, nawet tych najmniejszych rozmiarów, może być prawdziwą oazą spokoju. Wystarczy o tę przestrzeń odpowiednio zadbać. Maty wiklinowe to doskonała i przede wszystkim naturalna osłona balkonu, tarasu czy ogrodu. Mogą być wykorzystywane do zabudowy barierek balkonowych, altan czy kontenerów na śmieci. Doskonale sprawdzają się także jako ogrodzenie posesji od strony ruchliwej ulicy, ochrona miejsca grillowego przed wiatrem, kurzem, liśćmi lub osłona przed wścibskimi sąsiadami. Mogą również być wykorzystywane jako rolety czy tło dla roślin w ogrodzie lub w domu.

PŁOTY WIKLINOWE, INACZEJ RABATÓWKI

Tworzone ręcznie z naturalnych surowców płotki wiklinowe to świetne uzupełnienie ogrodowych aranżacji. Każda palisada wiklinowa ma swój unikatowy charakter, dzięki czemu harmonijnie współgra z roślinnością. Płotek może być używany jako przegroda kwiatów, krzewów oraz jako parawan dla zakątków wypoczynku, fragmentów rabat czy oczek wodnych.

KOSZE, DONICZKI

Wiklina to naturalny materiał, który od lat cieszy niesłabnącą popularnością. Do najpopularniejszych wyrobów  z tego surowca z pewnością można zaliczyć tradycyjne kosze wiklinowe, które od zarania dziejów wykorzystywane były jako kosze na grzyby czy na zakupy. Dziś kosze przybierają wiele innych form i mogą być wykorzystywanie min. ich jako doniczki lub osłonki na kwiaty w ogrodzie. Wiklinowe doniczki na kwiaty można wyłożyć folią, dzięki czemu nie będą przepuszczać wody, natomiast pojemniki bez folii stanowią dekoracyjną osłonkę na doniczki plastikowe lub ceramiczne. Jeśli mowa o koszach w ogrodzie to należy wspomnieć o koszach piknikowych, które mogą być używane do przenoszenia np. jedzenia na grill, napojów czy innych niezbędnych produktów.

Pamiętaj, że obcowanie z naturą pozytywnie wpływa na zdrowie, zadbaj więc, aby Twoja przestrzeń nie była zakłócona sztucznymi tworzywami.  Wybierając produkty wiklinowe masz pewność, że dbasz o środowisko naturalne i korzystasz z odnawialnych surowców, które zapewniają walory estetyczne i wygodę użytkowania. Jeśli o nie odpowiednio zadbamy mogą być z nami bardzo długo, jest to więc inwestycja na lato….. i na lata !

Call Now Button